07 Października 2020

Finałowa edycja Ligi MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej w Szczawnie-Zdroju

Finałowa edycja Ligi MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej w Szczawnie-Zdroju

W sobotę, 3 października 2020 roku, na „Słonecznej Polanie” w Szczawnie-Zdroju odbył się ostatni, finałowy wyścig V-tej edycji Ligi MTB Aglomeracji Wałbrzyskiej 2020. Na urozmaiconej trasie rywalizowała ze sobą rekordowa liczba 181 zawodniczek i zawodników.

Słoneczna pogoda i przyjazna atmosfera towarzyszyły przez cały czas zmagań młodych kolarzy górskich. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali przygotowane przez władze samorządowe Szczawna-Zdroju pakiety startowe, w których były napoje i słodycze, oraz pamiątkowe medale i certyfikaty uczestnictwa.

Radne z Klubu Radnych „Kobiety dla Szczawna-Zdroju” częstowały wszystkich pysznymi własnymi wypiekami, słodyczami i napojami.

Na zakończenie zwycięzcom wręczono puchary, medale i dyplomy tak za wyścig w Szczawnie-Zdroju jak i za klasyfikację generalną całej tegorocznej ligi.

Nagrody wręczali:

  • Prezydent Miasta Wałbrzycha dr Roman Szełemej – honorowy patron ligi MTB Aglomeracji Wałbrzyskiej,
  • Burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk,
  • Przewodniczący Rady Miasta Szczawno-Zdrój Michał Broda,
  • Dyrektor d/s sprzedaży Centrum Sportu i Rekreacji AQUA ZDRÓJ Rafał Palonek,
  • Dyrektor Ligi MTB – Prezes LKKS Górnik Wałbrzych – Mateusz Rosiak,
  • Wiceprezes LKKS Górnik Wałbrzych – Jan Paduch,
  • Wiceprezes LKKS Górnik Wałbrzych – Kamil Miazga.

Za szczególną pomoc w organizacji ligi MTB złotym medalem ligi uhonorowano Pana Tomasza Malika, Administratora obiektów sportowych w Szczawnie-Zdroju. Główny organizator Ligi, Mateusz Rosiak, wręczył obecnym członkom władz samorządowych poszczególnych miast i gmin, gdzie rozgrywano zawody, pamiątkowe plakietki.

V-ta edycja Ligi MTB Aglomeracji Wałbrzyskiej 2020 przeszła do historii. Organizatorzy dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób dołożyli swoją cegiełkę do zorganizowania wyścigów.

Wyniki dostępne na stronie DZKol.pl w zakładce WYNIKI (kliknij).

Zdjęcie: Sebastian Grempka | LKKS Górnik Wałbrzych