23 Stycznia 2020

Nowa trasa „Ślężańskiego Mnicha”

Nowa trasa „Ślężańskiego Mnicha”

Tradycyjnie już sezon kolarski w Polsce otworzy „Ślężański Mnich”. Wyścig rozegrany zostanie w Sobótce, 5 kwietnia. Start i meta w jedynym odpowiednim miejscu, które może pomieścić taką liczbę uczestników – obok hotelu Sobotel.

W tym roku trasa poprowadzi po niemal zupełnie innych niż dotąd szosach. Początek rundy, aż do przełęczy „Winna Góra” za Sulistrowicami, bez zmian. Na szczycie skręcamy w prawo, w kierunku Olesznej, skąd prosty, z bardzo dobrą nawierzchnią zjazd doprowadzi nas do krótkiego odcinka kostki brukowej (ok. 1,5 km).

Z Olesznej kierujemy się na pagórkowaty odcinek prowadzący do miejscowości Glinica. Następnie szeroką pofałdowaną prostą, z bocznymi wiatrami, przez Świątniki i Przezdrowice pojedziemy do Sobótki. Finiszowe kilometry bez zmian – podjazd pod Wichrowe Wzgórze, zjazd do Rynku i kierunek meta, aleją Św. Anny.

Runda o długości 30 kilometrów, w urozmaiconym terenie i z bardzo dobrymi, szerokimi asfaltami na pewno dostarczy wielu emocji, a co najważniejsze, zagwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa dla zawodników.

Przebieg trasy nie jest przypadkowy, po drodze wyścig odwiedzi rodzinne miejscowości wielkich kolarskich sław, również zawodników z sobótczańskiego klubu. W Sulistrowicach powitają nas kibice Mariana Turowskiego. Z Olesznej zaś pochodzą takie tuzy kolarstwa jak Jan Brzeźny, Jan Faltyn, Paulina Brzeźna-Bentkowska, Monika Brzeżna, Marian Gołdyn, Franciszek Brzeźny, Bogdan Jamiński. Z miejscowości Tomice wywodzą się Krzysztof Brzeźny i Kinga Brzeźna. Glinica to miejscowość kolarskiej rodziny Gierackich, Mirosława, Grzegorza i Patryka.

Trasa Ślężańskiego Mnicha

ZAPISY:
„Ślężański Mnich” - zgłoszenia (klik)

REGULAMIN:
Regulamin „Ślężańskiego Mnicha” (klik)

Zdjęcie: Anna Baran | Ślężański Mnich